Zborová ubytovňa

Ubytovňa Cirkvi bratskej Kresťanské rekreačné zariadenie.

Lokalita 
Ubytovňa sa nachádza v Hermanovciach nad Topľou, ktoré tvoria vstupnú bránu do severovýchodného úpätia Slanských vrchov.

Účel 
Poskytujeme služby jednotlivcom, rodinám a organizovaným skupinám. Vďaka celoročnej prevádzke je zariadenie vhodné na vykonávanie seminárov, školení, konferencíí, na pobyt detí a mládeže, rodinných a skupinových rekreácií. Osobitne odporúčame pre seniorov (tiché prostredie v blízkosti hôr).

Popis 
Ubytovňa je súčasťou komplexu zborového domu Cirkvi bratskej v Hermanovciach. Ubytovacie priestory sa nachádzajú v prízemí zadného traktu domu. Pozostáva z dvoch častí, ktoré spája spoločenská miestnosť (využívaná ako malá jedáleň). V ľavej časti sa nachádzajú dve dvojposteľové izby (s možnosťou prístelkov), sociálne zariadenie (sprcha, WC) a plne vybavená kuchynka. V pravej časti sa nachádza predizba (s prístelkami), izba s tromi poschodovými posteľami a veľkého sociálneho zariadenia (sprchy, WC, osobitne pre mužov a ženy). Do zariadenia je bezbariérový vstup.

Kapacita 
Maximálna kapacita zariadenia je 10 postelí a 6 prístelkov (rozťahovacie kreslo). V prípade väčšej skupiny sa môžu využiť ďalšie miestnosti zborového domu (besiedkárska a mládežnícka), kde sa na karimatke zmestí min. 10 ľudí. V letnej sezóne poskytujeme tiež ubytovanie v 4 chatkách na táborisku OPÁL.

Ďalšie ponuky
V prípade usporiadania seminára poskytujeme ďalšie možnosti:

  • Mládežnícka miestnosť s kapacitou 20 miest s priľahlou kuchynkou.
  • Bieľa tabuľa, spätný projektor, dataprojektor, ozvučovacia technika
  • Futbalové ihrisko (20×40), možnosť postavenia siete pre volejbal.
  • Stolný tenis (starý, ale osvedčený stôl, doneste si vlastné rakety)
  • Ohnisko na táborák
  • Možnosť turistiky a cykloturistiky v okolí, prameň „Ščevica“ (2 km)
  • Pračka a sušiak.

Stravovanie 
V ubytovni je malá kuchynka s plným vybavením (chladnička, plynový šporák s elektrickou rúrou, mikrovlnka, rýchlovarná konvica, príbor a riad) V prípade potreby vieme zabezpečiť stravovanie. Najbližšia reštaurácia na spoločné stravovanie v obciach: Bystré (4 km), Hanušovce (10 km), Hlinné (12 km) Potraviny: Hermanovce (COOP), hypermarket (COOP) v Hanušovciach

Špeciálne opatrenie 
V budove a areáli platí zákaz pitia alkoholoických nápojov. Zároveň aj zákaz fajčenia okrem na to vyhradeného miesta.

Doprava 
Vlak, autobus: Z Prešova smerom na Vranov nad Topľou, zastávka Bystré Z Bystrého ide autobus v pracovných dňoch: 4:30, 5:30, 6:55, 9:15, 12:50, 14:30, 15:35, 16:10, 18:15 Vystúpte na konečnej zastávke autobusu. Zborový dom Cirkvi bratskej je posledný v obci, na ľavej strane potoka. Po dohode vieme zabezpečiť dopravu z Bystrého mikrobusom (9 miest). Pešo trvá cesta cca 40 min. Cesta autom: Z Prešova smerom na Vranov nad Topľou. V Bystrom pred cementárňou odbočiť doprava (smerová tabuľa). Prejsť dedinou Bystré, pokračovať až do Hermanoviec. V Hermanovciach sa držať cesty po ľavej strane potoka až po koniec dediny (cca 2 km). Zborový dom Cirkvi bratskej (veľká žltá budova s krížom) je posledný v obci. Každý vám rád poradí, ako sa k nám dostanete. Vstup do ubytovne je z parkoviska vzadu za zborovým domom.
Hľadaj spojenie, SAD a ZSR tu.

Adresa: Cirkev bratská Hermanovce Hermanovce 213 09434 Bystré

Kontaktná osoba: Peter Prištiak  kancelária: 057 4492968